Objavljeno: Ponedeljak, 18. maj 2026. 14:31:00
Nemačka je u prvom kvartalu, prvi put posle skoro tri godine izvezla više električne energije nego što je uvezla, saopštila je savezna agencija za mrežne sisteme. Konkretno, Nemačka je od početka godine do kraja marta izvezla 17,9 teravata struje, a uvezla 15,3 teravata. „To je prvo tromesečje od poslednjeg kvartala...