Objavljeno: Petak, 5. jun 2026. 10:58:00
Vlada Srbije usvojila je novu uredbu kojom se uređuje sistem dodele podsticajnih sredstava operaterima koji se bave ponovnom upotrebom i reciklažom otpada u periodu od 2026. do 2028. godine. Pravo na podsticaje imaće operateri koji prerađuju otpadne gume, električni i elektronski otpad, otpadna ulja, istrošene baterije i akumulatore, kao i...