Objavljeno: Ponedeljak, 8. jun 2026. 10:55:00
Nakon usvajanja Uredbe o fid-in tarifama 2009. godine kompanije u Srbiji prvi put su dobile mogućnost da električnu energiju proizvedenu iz obnovljivih izvora prodaju po garantovanim, povlašćenim cenama. Status povlašćenog proizvođača trajao je 12 godina, a velikom broju pionirskih OIE projekata istekao je nedavno. Više od 60 elektrana širom Srbije...