Gase se elektrane u Srbiji posle isteka povlašćenog statusa i gubitka podsticaja
Biznis.rs
Nakon usvajanja Uredbe o fid-in tarifama 2009. godine kompanije u Srbiji prvi put su dobile mogućnost da električnu energiju proizvedenu iz obnovljivih izvora prodaju po garantovanim, povlašćenim cenama. Status povlašćenog proizvođača trajao je 12 godina, a velikom broju pionirskih OIE projekata istekao je nedavno. Više od 60 elektrana širom Srbije...
.. nastavite čitanje ...