Francuska odustala od Palantira
Biznis.rs
Francuska je odlučila da njena unutrašnja bezbednosna služba neće koristiti tehnologije američke kompanije Palantir. Premijer Sebastijen Lekorni izjavio je da zemlja mora da razvija sopstvene modele veštačke inteligencije kako bi izbegla „stratešku zavisnost u digitalnoj sferi“ i naglasio da se Francuska ne može oslanjati na alate koje razvijaju strane države....
.. nastavite čitanje ...