sremska Mitrovica – Cene cigareta u Srbiji ponovo su porasle, a novi cenovnici stupili su na snagu juče, 10. februara. Ovaj put, korekciju cena sproveli su proizvođači Imperial Tobacco SCG i Mercata VT, pridruživši se ranijim promenama kod Philip Morrisa i British American Tobacca.
Paklice cigareta sada koštaju od 370 do 650 dinara, u zavisnosti od brenda. Evo nekih novih cena:
Imperial Tobacco SCG:
Mercata VT:
Podsećamo, ranije su svoje cene prilagodili i Philip Morris i British American Tobacco, pa sada, na primer, Marlboro Gold 100’s košta 480 dinara, Lucky Strike Original 420 dinara, a L&M Loft XL Blue 370 dinara.
Zašto poskupljenje
Glavni razlog povećanja cena je rast specifične akcize, koja je povećana za 1,71 dinar po paklici. Ova korekcija je deo Akciznog kalendara, kojim se postepeno usklađuju akcize sa standardima EU.
Novo poskupljenje stiže već u julu, jer je planirano da do kraja 2025. godine minimalna akciza dostigne 90 evra na 1.000 cigareta.
Elektronske cigarete nisu izuzetak
Poskupela je i tečnost za elektronske cigarete – akciza se povećava sa 10,46 na 11,62 dinara po mililitru, dok će više novca morati da izdvoje i korisnici nesagorevajućeg duvana i nikotinskih vrećica (snus).
The post Još jedno poskupljenje cigareta: Evo novih cena appeared first on Ozon Media.