Sremska Mitrovica – Fudbalski klub Trgovački naredne godine proslaviće jubilej od 100 godina postojanja, što je pravi uspeh za jednu sportsku zajednicu koja je do skoro bila na ivici gašenja. Klub koji je do pre samo nekoliko godina bio bez selekcija, trenera i osnovnih uslova za rad, danas doživljava svoju renesansu zahvaljujući ogromnom entuzijazmu i posvećenosti lokalnih ljubitelja fudbala.
Sve je počelo sa formiranjem školicu fudbala za najmlađe, koju je inicirao i sa uspehom vodio Predrag Malešević. Broj dece u školi svakodnevno raste, a sa time je došao i podizanje kvaliteta rada. Selekcije Trgovačkog beleže sve bolje rezultate, a Predrag, uz pomoć Nenada Simića – koji je i sam “dete kluba” – vodi ekipu do mnogobrojnih osvojenih turnira u okruženju. Ovo je dalo snagu i podstrek za osnivanje pionirske i kadetske selekcije.
Kako bi dodatno osnažili ove kategorije, Predrag Malešević pozvao je Bojana Vukovića da preuzme vođenje pionira i kadeta. Nakon samo jedne godine rada, kadeti su ostvarili izvanredan rezultat – osvojili su područnu ligu sa svega jednim porazom i gol razlikom preko +100, što im je donelo plasman u kadetsku ligu Vojvodine, ligu sa mnogo većim kvalitetom i izazovima.
Što se tiče seniorskog tima, on je pre nekoliko godina formiran kao grupa prijatelja i drugara, a sada je pravi primer uspeha i zajedništva. Klub je osvojio Opštinsku ligu i izborio plasman u MOL Zapad ligu. Prva sezona u ovom rangu bila je borbena i teška, ali Trgovački je uspeo da zadrži mesto. U prethodnoj sezoni, klub je uspešno vratio veliki broj svojih igrača – mladih sportista koji su stekli bogato iskustvo igrajući u različitim ligama, pa i saveznoj konkurenciji. Ti igrači sada sa puno želje i znanja pomažu mlađim generacijama u klubu.
Stručni štab kluba čine kvalitetni i posvećeni treneri. Šef stručnog štaba je Dragan Ninković, uz asistenciju Bojana Aćimovića, dok je za sve golmane – od školicu do seniora – zadužen Nenad Relić.
„Okupili smo zaista izuzetno kvalitetne ljude koji svojim znanjem, ali i karakterom i solidarnošću, stvaraju neverovatnu atmosferu. Upravo ta atmosfera je ključna za sve što radimo. Ljudi u kraju to prepoznaju – dolaze na utakmice i na razne načine pomažu klubu. Rastemo iz dana u dan, postavljamo nove zadatke i ciljeve, i zajedničkim snagama podižemo Trgovački na zdrave pobedničke noge“, istakao je predsednik kluba, Slobodan Vojnović.
Stogodišnjica kluba biće prilika da se proslave svi ti trud, rad i uspeh, ali i podsetnik na značaj zajedništva i ljubavi prema sportu u lokalnoj zajednici. Fudbalski klub Trgovački nastavlja da piše svoju priču – onu o ponovnom rađanju i trijumfu volje i entuzijazma.
The post FK Trgovački ulazi u stogodišnjicu postojanja: Od ivice gašenja do fudbalskog preporoda appeared first on Ozon Media.