FOTO Bez zadržavanja na granicama, ali oprez na putevima: Poledica i zimski uslovi širom Srbije, Fruška gora prohodna za putnička vozila
Ozon Media

Sremska Mitrovica / Prema poslednjim informacijama, nema zadržavanja vozila na naplatnim rampama, niti na graničnim prelazima, kako za putnička, tako i za teretna vozila. Na graničnom prelazu Sremska Rača zabeleženo je tek nekoliko automobila, dok se na Batrovcima čeka minimalno prilikom izlaska iz zemlje, dok je ulazak u Srbiju bez zadržavanja.

Granica Sremska Rača

I dalje su na snazi zabrane za teretna vozila i šlepere sa prikolicom na pojedinim putnim pravcima, uključujući i Frušku goru, gde je zabrana za teretni saobraćaj još uvek aktivna. Ipak, putni pravci preko Fruške gore su očišćeni i prohodni za putnička vozila, kao i deonica od Rume i Iriga ka Fruškoj gori.

Iz JP „Putevi Srbije“ upozoravaju vozače na mogućnost poledice zbog niskih temperatura, naročito na deonicama koje se nalaze uz reke, u kotlinama, klisurama, kao i na mostovima i nadvožnjacima. Kako navode, ekipe zimskih službi su neprekidno na terenu i tokom 24 sata posipaju kritične deonice i uklanjaju led kako bi se obezbedila bezbednost saobraćaja.

Put prema Bosutu

Na državnim putevima drugog prioriteta održavanja, kolovozi su vlažni u nižim predelima, dok snega mestimično ima u raskvašenom stanju, do pet centimetara. Takvi uslovi zabeleženi su na području Bačke, Beograda, Čačka, Ivanjice, Kolubarskog okruga, Kragujevca, Kruševca, Mačve, Niša, Novog Pazara, Novog Sada, Pančeva, Požarevca, Požege, Subotice, Užica, Valjeva, Vranja, Zaječara i Zrenjanina.

Slična situacija prisutna je i na putevima trećeg prioriteta, gde je takođe registrovan raskvašeni sneg, zbog čega se vozačima preporučuje oprezna i prilagođena vožnja.

Nadležne službe apeluju na vozače da na put kreću isključivo sa zimskom opremom, prilagode brzinu uslovima na kolovozu i redovno prate obaveštenja o stanju na putevima.

The post FOTO Bez zadržavanja na granicama, ali oprez na putevima: Poledica i zimski uslovi širom Srbije, Fruška gora prohodna za putnička vozila appeared first on Ozon Media.

.. nastavite čitanje ...