Sremska Mitrovica – 11. februar 2026. U Sremskoj Mitrovici će danas, u sredu 11. februara, biti pretežno oblačno vreme uz povremene padavine, uz temperaturu koja će tokom dana porasti do oko 9–10 °C, ali i dalje ostati hladno u jutarnjim časovima. Meteorolozi najavljuju nestabilne prilike sa čestom naizmenicom kiše, susnežице i moguće slabije snežne mešavine.
Trenutne vremenske prilike karakteriše povišena vlažnost vazduha i umeren vetar, dok će se oblačnost tokom jutra i prepodneva zadržati nad gradom. U takvim uslovima subjektivni osećaj hladnoće biće izraženiji nego što to pokazuju termometarski nivoi.
Četvrtak, 12. februar
Pretežno oblačno uz mogućnost mešovitih padavina – kiša sa susnežicom i slabim snegom. Maksimalna temperatura oko 7 °C.
Petak, 13. februar
Još jedan dan sa promenljivom oblačnošću i padavinama, ponovo u formi kiše i susnežice. Dnevna temperatura u rasponu oko 6–8 °C.
Subota, 14. februar
Preovladava oblačno vreme, ali sa nešto manjom verovatnoćom padavina. Maksimum do 7 °C tokom dana.
Nedelja, 15. februar
Moguće periodične padavine, uglavnom slabe. Dnevna temperatura oko 6–8 °C.
Ponedeljak, 16. februar
Postepeno razvedravanje uz stabilnije vremenske prilike i manje šanse za padavine. Temperature i dalje u pozitivnom rasponu.
Utorak, 17. februar
Pretežno oblačno do delimično sunčano, bez značajnijih padavina, uz dnevnu temperaturu oko 6–8 °C.
Sreda, 18. februar
Zadržava se oblačno vreme, ali sa manjom količinom padavina. Temperature i dalje umerenije za ovo doba godine.
Tokom narednih dana se može očekivati promenljivo vreme sa čestim padavinama u prvoj polovini sedmice, dok se u drugoj polovini perioda očekuje blagi trend ka stabilnijim uslovima. Ungledno na relativno visoke dnevne temperature za februar, jutra i noći će i dalje biti hladna, uz moguće slabije mrazeve.
Posebno se preporučuje oprez vozačima i pešacima u vreme padavina i maglovitih jutara kada je vidljivost smanjena, kao i osobama osetljivim na promene atmosferskog pritiska i vlažnosti.
The post Sremska Mitrovica: Kiša, susnežica i promenljivo vreme u narednih sedam dana appeared first on Ozon Media.