SREMSKA MITROVICA – Novi režim parkiranja u Ulici kralja Petra Prvog u centru Sremske Mitrovice počeo je da daje rezultate, izjavio je gradonačelnik Branislav Nedimović, navodeći da se broj prijava za nepropisno parkiranje iz nedelje u nedelju smanjuje.
Kako je objasnio, odlukom Tehničke komisije za regulaciju saobraćaja uvedena su posebna mesta za kratko zadržavanje vozila uz dozvolu, dok ostala vozila ne mogu da se zadržavaju u toj ulici.
– U prvih sedam dana imali smo 51 prijavu, u drugih sedam dana 49, dok smo u poslednjoj sedmici imali 14 prijava, što pokazuje da su ljudi počeli da se prilagođavaju novim pravilima – rekao je Nedimović.
Pre početka kažnjavanja sproveden je desetodnevni preventivni period, tokom kojeg su gradske službe obaveštavale sve korisnike ulice Kralja Petra, uključujući dostavljače, taksi prevoznike i vlasnike lokala, o novim pravilima parkiranja.
Kazna za nepropisno parkiranje u ovoj ulici iznosi 5.000 dinara.
Grad sada čeka rezultate studije brojanja vozila, koju radi Saobraćajni fakultet, kako bi se analiziralo da li bi Ulica kralja Petra mogla da postane jednosmerna.
– To nije jednostavna stvar. Ako se ulica pretvori u jednosmernu, mora se precizno odrediti u kom pravcu će saobraćaj ići, jer su se problemi sa sudarima najčešće javljali na raskrsnicama, posebno na delu kod suda i prema Bulevaru Konstantina Velikog – rekao je Nedimović.
Tek nakon analize rezultata biće moguće doneti odluku o sledećoj fazi regulacije saobraćaja.
Gradonačelnik je naveo da je sledeća faza planirana od maja, kada bi trebalo da počne dalje uređenje ulice i dodatne mere za regulaciju saobraćaja.
Kontrolu novog režima parkiranja svakodnevno sprovode policija i komunalne službe, kako bi se obezbedilo poštovanje pravila u jednoj od najprometnijih ulica u centru Sremske Mitrovice.
Prvi rezultati pokazuju da se vozači sve više pridržavaju novih pravila, što bi dugoročno trebalo da doprinese boljoj protočnosti saobraćaja i manjem broju zastoja u centru grada.
PROČITAJ JOŠ
Počela kontrola novog režima parkiranja u Ulici kralja Petra: Kazne 5.000 dinara – Ozon Media
The post Novi režim parkiranja u Kralja Petra daje rezultate: Sve manje prijava, sledeća faza od maja appeared first on Ozon Media.