Sremska Mitrovica – Učenici osnovnih i srednjih škola na teritoriji Vojvodine od danas su na prolećnom raspustu, koji će trajati do 14. aprila.
To znači da se đaci u školske klupe vraćaju u utorak, 15. aprila, nakon pauze koja obuhvata i uskršnje praznike.
Za razliku od Vojvodine, učenici u ostatku Srbije imaće kraći raspust i neće pohađati nastavu u periodu od 10. do 14. aprila.
Razlika u terminima raspusta posledica je činjenice da školski kalendar za teritoriju Vojvodine donosi Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje, dok za ostali deo Srbije kalendar utvrđuje Ministarstvo prosvete.
Prema važećem kalendaru:
Prolećni raspust dolazi u periodu praznika i predstavlja poslednju dužu pauzu pred završetak školske godine za učenike u Vojvodini.
The post Počinje prolećni raspust za đake u Vojvodini: Evo koliko traje i kada se vraćaju u klupe appeared first on Ozon Media.