REŠAVA SE VODA ZA FRUŠKOGORJE: Nova mreža donosi više vode, ali i moguće veće račune
Ozon Media

SREMSKA MITROVICA – Na teritoriji Sremske Mitrovice u toku su radovi na izgradnji tranzitne vodovodne mreže, čiji je cilj unapređenje vodosnabdevanja Fruškogorja, posebno u periodima povećane potrošnje tokom letnjih meseci.

Radovi se izvode na deonici od Radinačkog puta do Milekić salaša, a obuhvataju izgradnju novog cevovoda u dužini od 2,2 kilometra. U okviru projekta planirano je i podbušivanje auto-puta, kao i izgradnja buster stanice.

Prema najavama, završetkom radova biće omogućeno dopremanje dodatnih količina vode od oko 20 litara u sekundi, što bi trebalo da doprinese stabilnijem i pouzdanijem snabdevanju vodom za naselja Veliki Radinci, Bešenovo i Šuljam.

Ova naselja već duži niz godina suočavaju se sa problemima u vodosnabdevanju tokom leta, kada dolazi do povećane potrošnje i pada pritiska u mreži.

Gradonačelnik Sremske Mitrovice Branislav Nedimović izjavio je da se projekat realizuje uz podršku države, sa ciljem da se obezbede dodatni kapaciteti u sistemu.

On je ukazao da se u letnjem periodu beleži značajan rast potrošnje vode, usled čega je neophodno povećati količine vode u mreži, ali i uvesti određene mere kontrole.

„Obezbedićemo dodatne količine vode, ali će biti uvedene i veće tarife za potrošače koji prelaze određeni nivo potrošnje“, rekao je Nedimović. „Tokom leta imamo ogromnu potrošnju – zalivanje, bazeni, to je postalo realnost. Moramo obezbediti više vode“, rekao je Nedimović.

U planu je i proširenje mreže ka naselju Bingul, što bi dodatno doprinelo unapređenju vodosnabdevanja na Fruškoj gori. Završetak započetih radova očekuje se u narednom periodu.

Nadležni ocenjuju da će realizacija ovog projekta dugoročno doprineti stabilnijem funkcionisanju vodovodne infrastrukture i smanjenju problema u snabdevanju, posebno tokom letnjih meseci.

The post REŠAVA SE VODA ZA FRUŠKOGORJE: Nova mreža donosi više vode, ali i moguće veće račune appeared first on Ozon Media.

.. nastavite čitanje ...