Objavljeno: Nedelja, 10. maj 2026. 22:07:00

IRANSKA dobitnica Nobelove nagrade za mir i aktivistkinja Narges Mohamadi prebačena je u bolnicu u Teheranu više od nedelju dana nakon što se onesvestila u zatvoru, saopštila je danas njena fondacija, navodeći da je njen boravak u pritvoru privremeno suspendovan uz kauciju, dok porodica i saradnici traže njeno potpuno oslobađanje i ukidanje svih optužbi.