Alfred Hičkok u Beogradu je tražio da mu pokažu NAJSTRAŠNIJE MESTO u gradu, evo gde su ga odveli: "Ovakvo okruženje je uvek poseban užitak"
Blic.rs - Današnje vesti
Tokom posete Beogradu 1964. godine, jedan od najuticajnijih filmskih reditelja svih vremena, Alfred Hičkok, navodno je imao vrlo specifičan zahtev: želeo je da vidi "najstrašnije mesto u gradu". Beograd ga je tada ugostio u okviru promotivne posete, a lokalne priče i kasnija svedočenja navode da je izbor pao na Kalemegdan i jedan od njegovih najzagonetnijih delova - Rimski bunar.
.. nastavite čitanje ...