U Austriji vlada paradoks koji otkriva duboke pukotine u zdravstvenom sistemu, dok zemlja očajnički pati od nedostatka lekara, stotine mladih diplomaca medicine prinuđeni su da mesecima čekaju na obaveznu devetomesečnu osnovnu obuku koja je preduslov za dalje specijalizovanje ili rad u opštoj praksi. Kako piše austrijski ,,Kurier“, ovaj veštački uski grlić u sistemu tera mlade […]
Чланак Austrijski doktori masovno beže u inostranstvo: Građani bez zdravstvene zaštite се појављује прво на Vesti Online.