Bivši generalni sekretar NATO Anders Fog Rasmusen zalaže se za novi savez demokratskih zemalja koji može da se suprotstavi i SAD, ako treba. Na Kopenhaškom demokratskom samitu Rasmusen je danas rekao da se oduvek divio SAD i smatrao tu zemlju prirodnim liderom slobodnog sveta. Međutim, dodao je, sada izgleda da američki predsednik Donald Tramp povlači […]