Gradski odbor Demokratske stranke za Novi Sad apeluje na režim Aleksandra Vučića da odmah zaustavi vandalsku akciju ispisivanja grafita "blokaderi ustaše" i sličnih poruka po gradu i upozorava da će ova bezumna i zloslutna akcija Srpske napredne stranke neminovno dovesti do sukoba i obračuna ukoliko odmah ne bude zaustavljena.