Objavljeno: Četvrtak, 14. maj 2026. 08:55:00

Dr. Lukity Tibor, az Újvidéki Egyetem Műszaki Tudományok Kara Matematikai Tanszékének tanára a Magyar Tudományos Akadémia közgyűlésén vette át az Arany János-érmet.
– A kutatás sok türelmet és kitartást igényel. Mindig arra törekedtem, hogy magas szinten műveljem a tudományt, részt vegyek nemzetközi projektekben és együttműködésekben – vallja a vele készült beszélgetésben.
Szerző: Dancsó Áron