Objavljeno: Petak, 15. maj 2026. 09:01:00
Dok vi verovatno razmišljate o tome kada ćete večeras ugasiti svetla i otići na spavanje, stanovnici najsevernijeg američkog grada, Utkjagvika na Aljasci, imaju sasvim drugačiji "problem". Ovih meseci, ulična rasveta u ovom gradu je potpuno beskoristan komad metala. Razlog? Sunce je izašlo 10. maja i nema nameru da zađe naredna tri meseca.