Mesec podizanja svesti o mentalnom zdravlju - u manjim sredinama to je još uvek tabu tema
Radio-televizija Vojvodine - Vesti - hronološki
Maj se u svetu obeležava kao Mesec podizanja svesti o mentalnom zdravlju. Iako se svest menja na bolje, u manjim sredinama to je donekle još uvek tabu tema. Na severu Banata i u Kikindi pacijenti se lekarima najčešće javljaju zbog anksioznih poremećaja, a uz terapiju i podršku okoline, najvažnije za proces lečenja jesu zdravi stilovi života.
.. nastavite čitanje ...