Objavljeno: Petak, 15. maj 2026. 09:04:04
Maj se u svetu obeležava kao Mesec podizanja svesti o mentalnom zdravlju. Iako se svest menja na bolje, u manjim sredinama to je donekle još uvek tabu tema. Na severu Banata i u Kikindi pacijenti se lekarima najčešće javljaju zbog anksioznih poremećaja, a uz terapiju i podršku okoline, najvažnije za proces lečenja jesu zdravi stilovi života.