Objavljeno: Nedelja, 17. maj 2026. 09:13:54
Grupa Lelek, koja je sa pesmom "Andromeda" predstavljala Hrvatsku na ovogodišnjoj Evroviziji, dobila je 12 poena od publike iz Srbije, dok im je naš stručni žiri dodelio nula bodova. Ovakav ishod glasanja podigao je ogromnu prašinu u susedstvu, posebno jer je Hrvatska u finalu Srbiji i bendu "Lavina" dala maksimalni broj poena (po 12) i od stručnog žirija i od publike.