Bivši direktor Agencije za nacionalnu bezbjednost (ANB) Dejan Peruničić osuđen je na pet godina zatvora jer je naređivao nezakonito prisluškivanje i praćenje bivših opozicionih lidera, novinara i crkvenih velikodostojnika od kraja 2019. do izbora 30. avgusta 2020. godine.