Državni vrh je novu proceduru legalizacije najavio sa pompom. Pre usvajanja zakona je najavljivano da će svi vlasnici nelegalnih objekata postati „svoji na svome“ već u martu 2026. godine. Onda je neko u tom istom vrhu vlasti valjda shvatio da svi predmeti legalizacije ne mogu da budu rešeni po automatizmu, pa su najavili da će u martu biti donete samo prve potvrde.