SREMSKA MITROVICA – Karate klub „Sirmium“ iz Sremske Mitrovice ostvario je veliki uspeh na 28. Karate prvenstvu Srbije održanom u Osečini, gde je u konkurenciji 19 klubova osvojio prvo mesto u generalnom plasmanu.

Takmičenje je održano 17. maja u prepunoj Hali sportova u Osečini i okupilo je 186 takmičara iz cele Srbije.
Mitrovački klub nastupio je sa 25 takmičara i ostvario impresivan rezultat – ukupno 42 medalje:
Posebno priznanje pripalo je Vuku Petroviću iz Karate kluba „Sirmium“, koji je proglašen za najuspešnijeg takmičara prvenstva.

Zlatne medalje pojedinačno osvojili su:
Pored pojedinačnih uspeha, zlatom je nagrađeno i još 13 kata timova kluba.
Srebrne medalje osvojili su:
Bronzane medalje pripale su:
Iz Karate kluba „Sirmium“ poručuju da su izuzetno ponosni na svoje takmičare koji uspešno predstavljaju Sremsku Mitrovicu i Srbiju širom zemlje i sveta.
– Veoma smo ponosni na naše takmičare koji pronose ime našeg grada i našeg kluba. Pred nama je novo veliko takmičenje – Prvenstvo sveta u Rumuniji koje će biti održano od 25. jula – poručili su treneri Ljiljana Maričić i Stanislav Raković.
Mitrovačke karatiste sada očekuju pripreme za svetsko prvenstvo, gde će pokušati da nastave niz sjajnih rezultata.
Pročitajte još:
TEODORA ČONIĆ OBOREILA REKORD STAR 20 GODINA
BOKS KLUB „SENKI“ USPEŠAN NA TAKMIČENJU U INĐIJI
SREMSKA MITROVICA DANAS DOMAĆIN NAJBOLJIM MLADIM ISTORIČARIMA SRBIJE

The post KARATE KLUB SIRMIUM PRVAK SRBIJE: Mitrovčani osvojili čak 42 medalje u Osečini appeared first on Ozon Media.