Ministarka državne uprave i lokalne samouprava Snežana Paunović najavila je danas da će Ministarstvo nastaviti da radi na modernizaciji sistema, unapređenju usluga i digitalizaciji procedura, ali da tehnološki napredak nikada ne sme da zameni ljudski pristup i poverenje koje građani imaju u matičare.