U Osnovnom sudu u Novom Sadu, u utorak, 19. maja od 9 časova počinje prvo ročište po tužbi profesora Univerziteta u Novom Sadu protiv Ministarstva unutrašnjih poslova zbog nezakonitog boravka policije u univerzitetskom kampusu i kršenja prava članova akademske zajednice i autonomije univerziteta. Tužbu je podnelo 58 profesora Univerziteta u Novom Sadu.