Poljski ministar odbrane Vladislav Košnjak-Kamiš izjavio je danas u Demblinu, u novom servisnom centru za motore američkih tenkova "abrams", da Poljska kao lojalni saveznik razume da SAD reorganizuju prisustvo svojih snaga u Evropi ali da to ne sme da ide na uštrb najvećeg saveznika SAD u Evropi.