Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić danas je, na primopredaji 20 vozila koje je grad donirao domovima zdravlja za prevoz pacijenata na dijalizu, izjavio da je Beograd u protekle četiri godine uložio tri milijarde dinara za pomoć zdravstvenim ustanovama, iako domovi zdravlja nisu više u nadležnosti grada.