Народни музеј Ниш обележава Међународни дан музеја, 18. мај, јединственим програмом под називом „Тишина која опомиње”. Реч је о тематском вођењу кроз Старо гробље у Нишу, простору где се историја не налази иза музејских витрина, већ међу каменим обележјима, сенкама дрвећа и именима која бледе.