Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da Srbija treba da poveća proizvodnju električne energije kroz obnovljive izvore, kako vetra i sunca, tako i nuklearne, ali je istakao da je u međuvremenu od ključnog značaja oslanjanje na gas iz Azerbejdžana.