Mladić iz austrijske pokrajine Koruške (Kärnten) osuđen je na 20 meseci bezuslovne zatvorske kazne zbog izvođenja nacističkog pozdrava na javnom mestu, prenosi austrijski portal ,,5min.at“. Presudu je doneo Okružni sud u Klagenfurtu, pozivajući se na strogi austrijski zakon kojim su zabranjeni nacistički simboli, propaganda i veličanje Trećeg rajha. Prema navodima medija, 21-godišnjak je prošle godine […]
Чланак Nacistički pozdrav u Koruškoj: Mladić osuđen na 20 meseci zatvora zbog salutiranja Hitleru се појављује прво на Vesti Online.