Prvo ročište po tužbi 58 profesora Univerziteta u Novom Sadu protiv Ministarstva unutrašnjih poslova počelo je jutros u Novom Sadu u Osnovnom sudu. Profesori traže naknadu nematerijalne štete, zbog povrede njihovih prava tokom, kako su naveli, nezakonitog boravka policije u univerzitetskom kampusu i kršenja prava članova akademske zajednice i autonomije univerziteta.