Vozače u Sremskoj Mitrovici, ali i širom Srema, narednih dana očekuju pojačane kontrole, brojne izmene režima saobraćaja i moguće duže zadržavanje na više važnih pravaca. Poseban oprez savetuje se zbog velikog broja aktivnih radova i pojačanog prisustva saobraćajne policije.
Saobraćajna policija do 31. maja sprovodi pojačanu kontrolu saobraćaja širom Srbije, a fokus će biti na:
Vozačima se savetuje dodatna opreznost, poštovanje ograničenja brzine i prilagođavanje uslovima na putu.
Jedna od najvećih izmena trenutno je potpuna obustava saobraćaja na deonici Jarak – Sremska Mitrovica.
Saobraćaj je zatvoren na potezu:
Preusmerenje je organizovano alternativnim pravcem:
Sremska Mitrovica – Šašinci – Jarak.
Obustava će trajati do 30. maja 2026. godine, a na terenu je postavljena privremena signalizacija.
Zbog preusmerenja očekuju se pojačane gužve, posebno kroz naseljena mesta.
Do 11. juna 2026. godine potpuno je obustavljen saobraćaj u delu Ulice Petra Preradovića, od raskrsnice sa Ulicom Tarasa Ševčenka do kružne raskrsnice „Blok B“.
Radovi obuhvataju:
Iz „Sirmijum puta“ navode da će teretni saobraćaj funkcionisati bez većih problema i odvijaće se trasom teretne saobraćajnice.
Veliki radovi trenutno su aktivni i na više važnih pravaca u Sremu:
Kod Rume je izmenjen režim saobraćaja na kružnoj raskrsnici iz pravca Iriga, a prema najavama radovi bi mogli trajati gotovo godinu dana.
Na auto-putu između Batajnice i Nove Pazove do 31. maja izvodi se obnova kolovoza u smeru ka Beogradu, zbog čega se saobraćaj odvija dvosmerno drugom stranom auto-puta.
Izmenjen režim saobraćaja uveden je i na deonici:
petlja Kovilj – petlja Novi Sad jug.
Tokom druge faze obnove kolovoza u smeru Beograd – Novi Sad:
Planirani završetak radova je 10. jun.
Nadležni apeluju na vozače da poštuju privremenu signalizaciju, prilagode brzinu uslovima na putu i računaju na moguća duža zadržavanja na više pravaca kroz Srem.

The post Radovi i kontrole na putevima: Šta se dešava u saobraćaju u Sremskoj Mitrovici i okolini appeared first on Ozon Media.