Anketna komisija za ispitivanje odgovornosti za urušavanje nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu saopštila je danas da su kineske kompanije u tom i drugim infrastrukturnim projektima u Srbiji imale povlašćen tretman i bile zaštićene od primene domaćih propisa, uz ocenu da su u tome učestvovali i nadležni organi Republike Srbije.