Specijalni izvestilac Ujedinjenih nacija za ekološke branioce u okviru Arhuske konvencije uputio je izjavu Osnovnom sudu u Novom Sadu u vezi sa krivičnim postupkom protiv ekološkog aktiviste sa Šodroša, Miloša Rakića. Ovo je prvi put da se izvestilac obraća direktno sudu u Srbiji i u svojoj izjavi traži da ovu krivičnu prijavu odbije.