SREMSKA MITROVICA – Pripadnici saobraćajne policije Ministarstva unutrašnjih poslova od 18. do 31. maja 2026. godine sprovode centralnu akciju pojačane kontrole saobraćaja širom Srbije, sa posebnim fokusom na bezbednost pešaka i vozača dvotočkaša.
Tokom akcije pojačano će biti kontrolisani:
Prema podacima MUP-a, u prva četiri meseca ove godine na putevima Srbije:
Kada je reč o vozačima dvotočkaša:
Zbog ovih podataka policija najavljuje pojačano prisustvo patrola na putevima, posebno u urbanim sredinama i na frekventnim saobraćajnicama.


Iz MUP-a navode da akcija neće biti usmerena samo na kažnjavanje, već i na preventivno delovanje.
Tokom trajanja akcije pripadnici saobraćajne policije deliće učesnicima u saobraćaju promotivne flajere i upozoravati na najčešće uzroke nesreća.
Vozačima se savetuje:
Na putevima kroz Srem prethodnih dana već je primećeno pojačano prisustvo saobraćajne policije, posebno na pravcima:
Policija apeluje na sve učesnike u saobraćaju da poštuju propise i prilagode vožnju uslovima na putu.
Pročitajte još:

The post POLICIJA POJAČALA KONTROLE U SREMU: Na meti pešaci, motociklisti i trotineti appeared first on Ozon Media.