Prošlo je više od osam meseci od kada je vlast nasilno, krljački i nezakonito smenila dekanku beogradskog Medicinskog fakulteta. Usledio je progon, a zatim i otpust pravnice, koja je bila na položaju sekretara fakulteta, pa je - kao uzbunjivačica - ukazivala na nezakonite mahinacije grupe režimskih izvršilaca zadatka u Savetu fakulteta.