Istočni deo Demokratske Republike Kongo ponovo potresaju dramatični nemiri, nakon što je u gradu Mongbvalu zapaljen šator zdravstvenog centra namenjen izolaciji i lečenju obolelih od ebole. Haotične scene dovele su do bekstva 18 potencijalno zaraženih osoba iz objekta, što je pokrenulo hitna upozorenja zdravstvenih vlasti o riziku od dramatičnog pogoršanja epidemiološke situacije u celom regionu. […]
Чланак Ebola ponovo seje strah: Zapaljen zdravstveni centar u Kongu, zaraženi pobegli u panici се појављује прво на Vesti Online.