Objavljeno: Subota, 23. maj 2026. 14:02:45
Србија је у 19. веку била сиромашна и мала земља, али је имала једну огромну предност – идеју о слободи. Управо на идеји да народ може да опстане само ако је образован и слободан владари династије Обреновић су градили државу, унапређујући је на свим пољима, укључујући просвету и културу, каже у разговору за Спутњик историчарка Сузана Рајић.