Кристијан Шмит открио због чега је поднео оставку
Спутњик Вести: Најновије вести дана, новости из света и Србије
Кристијан Шмит, који у Републици Српској није био признат за високог представника јер његово именовање у БиХ није потврђено у Савету безбедности УН како је то предвиђено Дејтонским мировним споразумом, изјавио је да је одлуку да се повуче са те функције донео због "огромног и изненађујућег" притиска из САД.
.. nastavite čitanje ...