Objavljeno: Subota, 23. maj 2026. 13:32:07
Кристијан Шмит, који у Републици Српској није био признат за високог представника јер његово именовање у БиХ није потврђено у Савету безбедности УН како је то предвиђено Дејтонским мировним споразумом, изјавио је да је одлуку да се повуче са те функције донео због "огромног и изненађујућег" притиска из САД.