Кина послала три астронаута у свемир, један остаје годину дана на станици „Тјангонг“ /видео/
Спутњик Вести: Најновије вести дана, новости из света и Србије
Народна Република Кина успешно је лансирала свемирску летелицу "Шенџоу 23" са тројицом астронаута ка свемирској станици "Тјангонг", а један члан посаде провешће годину дана у орбити, што ће представљати најдужи боравак кинеског астронаута у свемиру до сада, у оквиру припрема Пекинга за планирано слетање људи на Месец до 2030. године.
.. nastavite čitanje ...