Nestale u jednoj noći: Sudbina osmanskih pošta u Sandžaku
Sandzacke.rs
Prve osmanske pošte u Novopazarskom sandžaku otvorene su 1871. godine u Novom Pazaru i Sjenici. Pošte u Taslidži (Pljevlja), Prijepolju i Priboju nastavile su funkcionisati tokom austrougarske okupacije tih gradova od 1879. do 1908. godine, pored austrougarskih vojnih pošta koje su, međutim, obrađivale najveći dio pošte poslane u Evropu. Sve osmanske pošte zatvorene su tokom [...]
.. nastavite čitanje ...