Objavljeno: Nedelja, 24. maj 2026. 19:16:46
Podgorica, glavni grad Crne Gore, krenula je u ozbiljnu borbu sa nesavesnim vlasnicima domaćih životinja. Nakon usvajanja nove Odluke o uslovima i načinu držanja kućnih ljubimaca, u Podgorici se uvodi oštar inspekcijski nadzor, a na meti tamošnjih komunalnih službi naći će se svi koji krše pravila - od šetanja pasa bez povoca do nečišćenja javnih površina.