Objavljeno: Četvrtak, 28. maj 2026. 16:32:09
Након 40 година бављења роботиком, кад је наша земља била један од предводника у Европи, Србија може имати велику корист од сарадње са Кином уколико се томе приступи системски. Није поента да будемо произвођачи, већ и да развијамо сопствени софтвер, сензоре и комплетна решења. Важно је не само произвести робота, већ знати где и како га применити.