Objavljeno: Četvrtak, 28. maj 2026. 16:32:00
Žena koja se u Austriju vratila iz Ugande u Africi pre nekoliko dana pokazala je simptome opasne bolesti - ebole, koja hara Demokratskom Republikom Kongo nakon što je u Ituri, gradu na istoku države, pre nekoliko nedelja prijavljena epidemija i proširila se na susedne zemlje. Iako je početni test bio negativan, ona je i dalje u bolnici, piše "Kronen cajtung".