Srđan Verbić: Ako vlast uspe da „disciplinuje“ visoko obrazovanje, onda od društva nije ostalo ništa
Dnevni list Danas
Srđan Verbić: Ako vlast uspe da "disciplinuje" visoko obrazovanje, onda od društva nije ostalo ništa 2Profesor i bivši ministar prosvete Srđan Verbić ocenio je u emisiji Marker da aktuelne tenzije u obrazovnom sistemu, poput slučaja Jovine gimnazije u Novom Sadu, predstavljaju još jednu ilustraciju institucionalne krize i nejasnog odlučivanja u državi. Verbić je naveo da bi Skupština trebalo da bude ključna tačka u kojoj se razmatraju i preispituju važne odluke, uključujući i obrazovne politike, ali da se to u praksi ne dešava.
.. nastavite čitanje ...