Objavljeno: Petak, 29. maj 2026. 21:10:00

A Szerbiai Madártani és Madárvédelmi Egyesület azonnali intézkedést sürgetett a belgrádi Albánia-palotára május 28-án kihelyezett „Srbija pobeđuje” (Szerbia győz) feliratú óriásplakát eltávolítása érdekében. Állításuk szerint a molinó elzárta a fokozottan védett havasi sarlósfecskék (Tachymarptis melba) fészkeihez vezető utat, emiatt a fiókák éhen pusztulnak, írja a Danas hírportál.
Szerző: Magyar Szó online