Objavljeno: Nedelja, 31. maj 2026. 21:26:49
Peti festival igre "Kraljičino kolo", u organizaciji Udruženja "Folklorika", održao se u Novom Sadu, sa ciljem promocije bogate kulturne nematerijalne baštine naše zemlje, i kraljičinih običaja iz regiona. Poslednjeg dana festivala, novosadskim ulicama prošetale su se kraljice iz bačkih krajeva.