Norveška se zvanično priključila francuskoj inicijativi nuklearnog odvraćanja, čime se Oslo približava konceptu takozvanog francuskog „nuklearnog kišobrana”. Sporazum je postignut nakon razgovora norveškog premijera Jonasa Gara Sterea i predsednika Francuske Emanuela Makrona, a u evropskim diplomatskim krugovima tumači se kao još jedan korak Pariza ka stvaranju samostalnije evropske bezbednosne arhitekture. Kako Reuters prenosi, norveški premijer […]
Чланак Makron i novi saveznik: Norveška ulazi u francuski nuklearni blok се појављује прво на Vesti Online.