Austrijska vlada pokrenula je ambiciozan program štednje u javnoj upravi, kojim planira da do kraja 2029. godine smanji broj zaposlenih za šest odsto, odnosno za oko 2.600 radnih mesta. Kako izveštava dnevnik ,,Heute@, cilj je da se ovim merama uštedi oko 540 miliona evra. Ministar finansija Markus Marterbauer već je najavio ukidanje 500 pozicija u […]
Чланак Austrija najavila veliko smanjenje javnog sektora: Do 2029. godine ukida se oko 2.600 radnih mesta се појављује прво на Vesti Online.