Ministarstvo spoljnih poslova Crne Gore saopštilo je da će u susret samitu u Tivtu učiniti sve da "naše prijatelje, saveznike i partnere dočekamo na najvišem nivou i obezbedimo uspešno i dostojanstveno održavanje ovog za nas važnog međunarodnog događaja".